‘Vedno sem govorila, da nisem za mraz’, je rekla prva.
‘Vendar priznam: v nedotaknjeni belini je nekaj presežno lepega.’
(A. Štefan, Štiri črne mravljice)
V teh časih več ne gre brezskrbno načrtovati zimske športne dni, saj se nam snežne odeje hitro zmuznejo in zalijejo bele klobučke teloha in zvončkov, ki nestrpno čakajo na pomladne temperature. Ni prav dosti manjkalo, da bi tudi na letošnjem Pedenjpedovem zimskem športnem dnevu na Gačah res nabirali in šteli trobentice. Toda skrbno pripravljeno sankališče RTC Gače in pestre RINKO delavnice so poskrbele za še eno krasno popoldne na prostem. Ker pa je še vedno zima in dan hitro ugasne, smo prijetno utrujeni pohiteli na malico ter topel planinski čaj, ki nas je pogrel čez in čez.
Hvala vsem, ki ste skrbno pripravili še eno presežno lepo zimsko PEDENJdoživetje!
(K. D., foto S. B.)

